Ako oživiť a zariadiť Vašu kuchyňu? Ako dodať vašej kuchyni nový nádych? Ak máme za sebou obdobie výberu kuchyne a naša vysnená kuchyňa už kraľuje, neostáva nám nič iné, len ju vybaviť drobnými doplnkami. V kuchyni treba dať veľký dôraz na kuchynské jedálenské stoly, ako aj stoličky. Nová a dokonalá kuchyňa potom nebude pôsobiť srudeným dojmom, bude jednoducho útulná a zabývaná. Najskôr by sme si mali zútulňovanie dôkladne premyslieť a postupovať v kľude a pohode.

Ako oživiť a zariadiť kuchyňu?

Musíme vychádzať zo štýlu našej kuchyne. Kockované tkaniny, rôzne ošatky, maľované hrnčeky a podobné veci umiestnime do dedinskej kuchyne, aby naopak v modernej kuchyni, plnej nerezu a skla, ktorá pôsobí ako moderné laboratórium, nepôsobili rušivo. Pokiaľ máme v kuchynskom priestore okno, musíme vyriešiť jeho ošatenie. Vedľa moderného poňatia kuchyne s krásnymi obkladmi a nerezovými doplnkami  môže pôsobiť trochu staromódne.

Dáme na nich dlhú alebo krátku záclonu? Zvolíme roletu alebo žalúzie? Možným riešením je použitie tradičného materiálu, ktorý môžeme naaranžovať netradične. Vyberieme si bielu, priehľadnú tkaninu alebo tkaninu s modernou technikou vzorovania. Môže byť potlačená geometrickými obrazmi a napnutá na ľahkej konštrukcii rolety. S voľbou záclon, prípadne závesov, súvisí i voľba závesných systémov. Ponuka je dnes veľmi široká, od jednoducých drevených alebo kovových tyčí až po zložité automatické mechanizmy, ktoré môžeme zvoliť tam, kde je kuchyňa spojená s jedálňou alebo ďalším obývacím priestorom.

Ako oživiť a zariadiť kuchyňu? Praktické rady

Ako oživiť a zariadiť kuchyňu?

Hlavne v miestnostiach s vysokými stropmi, sa ponúka montáž mechanizmov, ktoré závesný systém spustí dole, zaistí jej tak, aby nám pre manipuláciu so záclonami a závesmi vyhovoval. Pokiaľ zladíme závesy s kuchynským obrusom, s utierkami, chňapkami či zásterou, požičiame našej kuchyni osobitnú a nezameniteľnú atmosféru. Priestor zútulnia aj dekorácie ako keramické hrnčeky a vázičky, misky, košíčky na ovocie, zelené korenie v nápadných kvetináčoch. Do vázy môžeme naaranžovať suché či živé kvetiny, ktoré nám do domova prinesú kúsok prírody. Aj pri výbere záclon budeme myslieť na kuchynský nábytok. k neutrálnemu svetlému drevu môžeme zohnať farebnú záclonu. Avšak výrazná oranžová, červená alebo tmavo zelená kuchynská linka si žiada rešpekt.