Bytové trendy v roku 2016 sú charakteristické výberom materiálov. Trendom zostávajú prírodné suroviny ako drevo, keramika a kameň. Moderné sú taktiež štruktúry materiálov ako obľúbené ručne tkané koberce, háčkované podnožky, ale aj umelé kožušiny. Do popredia sa totiž dostáva tradícia a tá v spojení s prírodou a moderným štýlom vytvára dokonalú harmóniu.bytové trendy

V roku 2016 medzi bytové trendy patria aj geometrické vzory veľkých rozmerov. V interiéri by nemal chýbať ani materiál ako mramor, mosadz alebo meď. Tieto materiály sa  dajú využiť v každej miestnosti, aj v kuchyni alebo kúpeľni. Predstavte si z nich vyrobné schody, podlahy alebo doplnky, ako aj dekorácie.

Príroda a ekológia a s nimi spojené recyklované materiály zostávajú “in”. Vzniká tu trend prenesenia prírody do interiéru. Obľúbené zostávajú zimné záhrady ale aj množstvo rastlín v domácnosti, ktoré okrem dekoratívnej funkcie a vytvorenia príjemnej atmosféry, majú pozitívny vplyv na kvalitu vzduchu. Zelená farba rastlín vzbudzuje pozitívne pocity, uvoľnenie a relax.

Bytové trendy 2016: jasné línie a tvary

Bytové trendy oblúkov či zaoblení sú už dávno preč. V súčasnom období prevláda trend jasných rovných línií a hrán. Nábytkové kusy, skrinky by mali vyniknúť vo svojej jednoduchosti, v čistom štýle. Obľúbenou kombináciou pri nábytku je drevo a sklo, navyše má sklo funkciu opticky priestor zväčšiť a presvetliť. Je čistým a elegantným riešením v každom interiéri.

Osvetlenie prešlo taktiež trendovými zmenami. Upúšťa sa od jedného hlavného centrálneho osvetlenia miestnosti a do pozornosti sa dostávajú menšie svietidlá rôznych druhov. Vytvárajú sa tak zaujímavé svetelné scény, navodzuje sa pomocou nich príjemná atmosféra. Hlavnú úlohu zohrávajú rôzne náladové svietidlá.

Vráťme sa ešte k stenám. Tapety zostávajú trendovými, je však dôležité si uvedomiť, čo s nimi chceme docieliť. Či nimi chceme dotvoriť priestor a zvolíme jemný dekor, alebo potrebujeme výrazný element a umiestnime napríklad na jednu stenu výrazný grafický alebo farebný motív.

A v neposlednom rade ešte zopár slov k televízii. V súčasnej dobe sa upúšťa od trendu “televízor je hlavným prvkom obývacej izby”. Mnoho ľudí tráviacich väčšinu dňa za počítačom už nemá chuť na ďaľšiu obrazovku doma. Televízori si nahrádzajú veľkorozmernými akváriami alebo dizajnovými krbmi.