Kancelárske stoličky

Kancelárske stoličky pre pohodlnú prácu

Súčasný (nezdravý) životný štýl „núti“ človeka veľa času tráviť v práci. Už to vyzerá tak, že mnohí ľudia presedia viac dňa v kancelárii ako preležia doma v posteli. Maličkou náplasťou, ktorou aspoň čiastočne môžete eliminovať „hriech“ voči vlastnému zdraviu, je sedieť na kvalitnej kancelárskej stoličke, ktorá nedeformuje chrbticu a nevyvoláva bolesti chrbta. V ikuchyni! vás prevedieme úskaliami, aby ste na kancelárskej stoličke od nás sedeli ako vo vatičke.

Kvôli zlej kancelárskej stoličke „chytíte“ RSI syndróm

To, že kancelárska stolička má mať kolieska, anatomické operadlá rúk a zvýšené operadlo chrbta, vie asi každý. Avšak, aká kvalita sa od stoličky pri pracovnom stole očakáva, aby ste neskončili ako invalid so zničenou chrbticou a hemoroidmi od dlhého sedenia, to už je iná „pesnička“.

Azda najdôležitejšou časťou kancelárskej stoličky je operadlo chrbta. Malo by byť vysoké minimálne po výšku pliec a jednoznačne anatomicky tvarované. V ponuke e-shopu ikuchyne sú také modely Q-154 či Q-810. Jednotlivé modelové rady si vyskúšajte osobne, pretože každému vyhovuje iné zakrivenie. Opierka chrbta musí byť nastaviteľná a tie kvalitnejšie majú aj bedrovú opierku. Nastaviť by ste si ju mali tak, aby opretý bol celý chrbát a opierka voči sedačke zvierala uhol 95 stupňov. Tie najkvalitnejšie kancelárske stoličky (Q 114, Q 118) majú aj opierku hlavy, za čo vám poďakuje krčná chrbtica. A ak máte problém s tým, že sa vám v teple operadlo lepí na chrbát, vyberte si kancelársku stoličku so sieťovaným operadlom (Q-116).

Nemenej dôležitá je kvalitná a pohodlná sedačka. Nemala by byť veľmi mäkká, aby ste do nej nezapadli ako do relaxačného kresla, ale ani priveľmi tvrdá, aby sedenie nebolelo. Pokiaľ pri posadení cítite pod zadkom asymetrické tlaky, radšej si vyberte inú stoličku. To najpodstatnejšie však je, aby bola sedačka výškovo nastaviteľná. Najideálnejšia je taká výška, pri ktorej máte celé chodidlá na podlahe. Kvalitné kancelárske stoličky majú aj účinný tlmič, takže ani pri prudkom dosadnutí nemáte nepríjemný pocit.

Uvedomte si, že nedodržanie ergonómie práce (teda aj sedenia pri práci) vyvoláva tzv. syndróm RSI, ktorý je častou príčinou choroby z povolania. Aby ste sa mu vyhli, prijdite sa s výberom najvhodnejšej kancelárskej stoličky poradiť s odborníkmi z ikuchyne!.

Kancelárske stoličky

Zobrazujú sa výsledky 1–30 z 91