Makassar

Jedálenské stoličky pre vychutnanie si dobrého obeda

S určitosťou možno povedať, že zo všetkých druhov nábytku najväčšia rozmanitosť je medzi stoličkami. V našom e-shope ikuchyne! sú rozdelené na osem samostatných skupín, každá so špecifickými úžitkoými vlastnosťami. A v tomto členení nachádzame najväčšiu rozmanitosť medzi jedálenskými stoličkami (viac ako 150 typov). Ak pri nás zotrváte, o výbere najideálnejšej jedálenskej stoličky k vášmu novému jedálenskému stolu sa dozviete omnoho viac.

Jedálenské stoličky s dizajnérskou fantáziou

Rovnako ako pri kúpe novej sedačky či obývacej steny, aj pri výbere jedálenských stoličiek je potrebné v prvom rade zohľadniť priestorové možnosti – aký veľký je jedálenský stôl, koľko ľudí pri ňom bude obvykle sedávať a koľko voľného priestoru je okolo neho. Je totiž rozdiel, či si kúpite jedálenské stoličky v minimalistickom štýle (LONDON II, C 27, IGOR), masívnu čalúnenú (JT-SC, MODERN BAROCK, RY-SC) alebo dizajnérsku jedálenskú stoličku (MARTIN, TAURUS, TORO).

Pri kúpe jedálenských stoličiek nešetrite. Myslíte na to, že obed či večeru si vychutnáte v plnej miere len vtedy, ak budete pri stole sedieť uvoľnený. A keďže každému ulahodí iný typ materiálu, aj jedálenské stoličky sú z tohto pohľadu rozmanité – drevo (ROOTS), koža (BUFFALO), plast (FORM), čalúnenie (RIDER) a rôzne kombinácie týchto materiálov (BRITE). Nezabúdajte však aj na to, aby jedálenská stolička ladila nielen s jedálenským stolom, ale spolu s ním aj s ostatným nábytkom v priestore. Ak má napríklad skriňa v izbe chromované nožičky, vyberte si stoličku, telo ktorej je kovové (MATCH METAL). Ak izbe dominuje moderná obývacia stena a leňoška (z 25. storočia), potom si pokojne kúpte dizajnérsku fantáziu v podobe futurologickej jedálenskej stoličky (H 669).

Nezabúdajte, že pri kúpe jedálenskej stoličky si musíte tak trochu vstúpiť do svedomia a objektívne zohľadniť hmotnosť ľudí, ktorí budú na nich pravidelne sedávať. Európska norma stanovuje nosnosť stoličiek na 110 kilogramov, ale ak potrebujete, na trhu nájdete aj stoličky s vyššou nosnosťou. A ak sa k tejto hmotnosti blížite, lepšie je vybrať si širšie, masívnejšie jedálenské stoličky (CLARK, IBIZA), aby človek nemal pocit, že sa mu pod zadkom niečo rozpadáva ako zrúcanina hradu.

Kritérií pre správny výber jedálenských stoličiek je omnoho viac, ale pri návšteve ikuchyne! máte istotu, že sa ich dozviete.

Zobrazujú sa výsledky 1–30 z 57