Toaletné stolíky

Toaletné stolíky znovu na vrchole slávy

Málokto si uvedomuje, že toaletné stolíky sú jediným druhom nábytku, ktorý používajú výlučne ženy. Je to ostrovček intímneho súkromia v spálni či kúpeľni, kde nežné pohlavie naplno zvýrazňujú svoju ženskú podstatu a ukrýva to, čo má ostať neviditeľné. Tak tomu je už od konca 17. storočia, ale hlavne od záveru prvej polovice 18. storočia, kedy ho preslávila Madame de Pompadour, milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. Priemyselná revolúcia, zánik šľachtických stavov a silnejúca feminizácia začiatkom 20. storočia tento ženský nábytok takmer pochovali. Našťastie, v súčasnosti sú toaletné stolíky znovu na vrchole záujmu ako symbol ženskosti, nehy a krásy, ktorý chcú ikuchyne! ešte viac zvýrazniť.

Najdôležitejšou súčasťou toaletných stolíkov je zrkadlo

Nie je podstatné, či je toaletný stolík schovaný za skriňou, v predsieni, kúpeľni či v pracovni. Ak ladí s ostatným nábytkom, nie je dôležité ani to, či je moderný s čistými líniami (v našom e-shope MILANO), inšpirovaný gotikou, rokokom, renesanciou či viktoriánskym štýlom (vintage podobu má aj SOPHIA). Určujúce nie je ani to, či je pred ním taburetka alebo stolička.

Pri výbere vhodného toaletného stolíka sú najpodstatnejšie jeho očakávané funkčné „parametre“. Ešte pred kúpou preto myslite na to, čo všetko si doň, prípadne naň chcete uložiť. Šminky, kozmetiku, parfum, šperky? Najideálnejšie je vybrať si stolík s jedným či dvoma menšími zásuvkami, aby ste mali dostatok úložného priestoru. Ak na ňom chcete mať aj vázu s čerstvými kvetmi, obľúbenú fotografiu či malý suvenír, ktorý vám vždy vyčarí úsmev na tvári, potom to chce niečo väčšie.

Najdôležitejšou súčasťou toaletných stolíkov je však zrkadlo. Najideálnejšie jedno veľké v strede a menšie po bokoch, aby bol váš výzor z každej strany dokonalý. Zrkadlá nemusia byť bezpodmienečne súčasťou stolíka. Pokojne si ich môžete dokúpiť a zavesiť na stenu. Trendové sú oválne zrkadlá v jemne ozdobných kovových rámoch. A pre úplnú spokojnosť ešte potrebujete silné bodové osvetlenie. Je totiž rozdiel nanášať si make-up v tlmenom kúpeľňovom osvetlení a pri ostrom svetle, keď na tvári vidíte všetky detaily. Ideálne je malé, ale účinné osvetlenie s LED žiarovkami.

Takže príďte do ikuchyne! a my vám prezradíme aj to, kde bude najideálnejšie miesto pre váš toaletný stolík.

Toaletné stolíky