Kuchyňu v tvare L možno zariadiť azda v každej miestnosti. Zariadiť ju nemožno len v úzkych priestoroch s veľkým počtom dverí. Kuchyňu v tvare L možno zariadiť aj v kúte väčšej obývacej izby, kde môže umiestniť pekný písací stôl. prípadne využiť iný, ťažko využiteľný roh v priestoroch bytu. Kuchyňa v tvare L je vhodná hlavne vtedy, keď sa tu nielen varí, ale aj konzumuje jedlo. Možno sem umiestniť pult na raňajkovanie, prípadne menší stôl. Nad ním je možné umiestniť dizajnové závesné svietidlá. Pri takomto rozmiestnení získate viac priestoru.

Je veľmi vhodná pre rodiny, pretože ten, kto pripravuje jedlo, môže byť  v kontakte s ostatnými rodinnými príslušníkmi. Je vhodná aj na spoločné posedenia, rozhovory, slávnostné obedy a pod. Je dôležité, aby pracovný priestor bol dostatočne dlhý a nebol rozdelený na časti, napríklad skrinkami. Dve k sebe priliehajúce plochy sú pohodlnejšie ako jedna dlhšia, šetrí to váš čas aj energiu. AK je jedna strana tvaru L oveľa dlhšia ako druhá, starostlivo rozmiestnite zariadenie, aby bol pracovný trojuholník čo najkompaktnejší. Na dlhšom konci môžete odkladať čistiace potreby, menej často používaný kuchynský riad a príslušenstvo. Keď sa rozhodnete, kam umiestnite najdôležitejšie súčasti kuchyne: chladničku, sporák, rúru, drez, môžete podrobnejšie naplánovať rozmiestnenie ostatného nábytku. Máte veľa možností, aby ste priestor v kuchyni tvaru L využili čo najekonomickejšie.

Kuchyňa v tvare L je pohodlná

Kuchyňa v tvare L je veľmi pohodlná a má veľa variánt.

Kuchyňa v tvare L

Kuchyňa v tvare L

Ak už máte informácie o rozmeroch svojej kuchyne a určili ste su, kde bude stáť kuchynské zariadenie, musíte vyriešiť  otázku, ako a akým nábytkom vyplníte zvyšný priestor. Porozmýšľajte, aké skrinky vám najviac vyhovujú, koľko ich budete potrebovať, ako ich čo najefektívnejšie rozmiestnite, či budete v kuchyni aj jedávať a podobne. Ak radi varíte a kupujete radšej čerstvé suroviny, nebudete potrebovať toľko  miesta na ich uskladnenie, teda postačí vám napríklad aj menšia chladnička. Budete však potrebovať oveľa viac skriniek na drobné elektrické spotrebiče a ďalšie kuchynské potreby. Možno nechodievate na nákup každý deň, alebo žijete niekde na vidieku, kde je obchod ďaleko.

V takom prípade potrebujete väčšiu chladničku, prípadne aj mrazničku. Vás výber závisí aj od vášho finančného limitu. Dôležité je, aby ste si  najskôr určili, kde bude pracovný trojuholník, teda, kde umiestnite sporák, chladničku a drez. Kuchynský stôl zas ozdobia dizajnové vázy, je ideálne kombinovateľný s rôznymi štýlovými stoličkami.  V kuchyni v tvare L treba efektívne využiť aj rohy a ak je vaša kuchyňa dobre navrhnutá, využijete optimálne aj tento priestor. Roh, ktorý vznikol medzi dvoma skriňami, bol kedysi vážnym problémom.

Dnes sa vyrábajú krásne rohové skrinky s otáčavými policami. Dvierka sa zvyčajne pri otváraní skladajú napoly, takže všetko v skrinke je ľahko prístupné. Ponúkame vám aj jedno jednoduché riešenie – do hornej časti umiestnite otvorené závesné skrinky s otvorenými policami.