Moderné úsporné kuchynské spotrebiče

Moderné úsporné kuchynské spotrebiče predstavujú veľmi dôležitú súčasť domácnosti. V dnešnej uponáhľanej dobe sa maximálne snažíme využiť čas k vareniu a zlepšeniu tohto procesu pomocou kuchynských drobných spotrebičov. Medzi tieto moderné úsporné kuchynské spotrebiče patrí varná kanvica, espresso, multifunčný mixér, hriankovač, krájač. Užívatelia aj výrobcovia prichádzajú so stále novými námetmi, ako sa dá ušetriť čas v domácnosti využitím stále dokonalejšími spotrebičmi. Ich ponuka na trhu je bohatá, čo sa týka sortimentu, akosti výrobku, a aj cien.

Moderné úsporné kuchynské spotrebiče

V posledných rokoch výrazne stúpla úroveň slovenských spotrebičov, ktoré sú mnohokrát porovnateľné s dovezenými výrobkami. Tieto spotrebiče tvoria dôležitú súčasť vašej kuchyne. Keď sa pozrieme niekoľko rokov nazad, spomenieme si, ako sme lapali po lahodnej rannej vôni v našej kuchyni, ktorá sa vinula z chrumkavých toustov pri zahraničných dovolenkách. Expanzia elektrospotrebičov doslova zahltila trh týmito raňajkovými elektrospotrebičmi.  A to je opekač chleba známy ako v tridsiatych rokoch! Štandardne sú tieto kuchynské elektrospotrebiče funkciou STOP, väčšinou aj funkciou rozmrazovanie.

Zvyšky pečiva odpadávajú dp zásuvky k tomu určenej. Kryty toustovačov sú tepelne izolované. Výhodou niektorých toustovačov je možnosť rozpekania staršieho pečiva. Toustovače v lepšom prevedení majú elektronické riadenie doby opekania, plynule nastaviteľný stupeň pečenia, navíjač kábelu, poistku vypínača, zdvih toustov a všetko ostatné zo štandardnej výbavy. Do chrumkavých toustov sa zahryzne ráno asi každý z nás. Súrodenec toustovača sa volá sendvičovač alebo tiež vaflovač. Je to viac variabilnejšia forma toustovača. Tento prístroj opeká, griluje a dusí nielen pečivo, ale aj zeleninu, údeninu, mäso a syry. Takéto raňajky si veľmi dobre vychutnáte na dizajnovom jedálenskom stole. Ak neradi krájate nožom, tak chytrým riešením pre vás je kuchynský elektrický krájač. Krája všetko, na čo si spomeniete. Od chleba, cez salámu, syr, až po ovocie a zeleninu.

Ostré nože sú z ušľachtilých ocelí, takže nemôže dôjsť k ich poškodeniu alebo otupeniu. Plochy ku krájaniu majú sklon 10 stupňov a šírka rezu sa dá nastaviť na milimeter. Vďaka sklonu nie je nutné na potraviny tak tlačiť. Nakrájené kolieska potravín sa za sebou rovnomerne ukladajú. Krájač je vybavený bezpečnostným vypínačom s nastavením času a poistkou proti samovoľnému uvedenia krájača do chodu. Pre bezpečnosť krájania majú poistky pre ochranu prstov a zapínanie je blokované tak, aby ruka, ktorá nedrží krájané potraviny, musela držať poistku – spínač.  Niektoré krájače sú vybavené i s detskou poistkou. Vďaka ľahkej manipulácii  nie je nutné mať v domácnosti krájač na jednom mieste. Novinkou sú vstavané krájače pod pracovnou doskou kuchynskej linky. Stačí len dosku vyklopiť a krájač sa pustí do práce. Dizajn krájačov a cenová relácia, v ktorej sa tento prístroj pohybuje ešte zamotajú rozhodovanie. Nemali by sme zabudnúť na ručný električký nôž, ktorý  v momente rozreže a naporcuje suroviny, nakrája mäso a chlieb. Je to o niečo jednoduchšia forma krájača.