Ostatné doplnky do kuchyne sú veľmi dôležitým aspektom. Priestor kuchyne vám sám ukáže, čo potrebujete. Nič nepokazíte záclonou, živým kvetom v kvetináči na parapete alebo rezaným v estetickej luxusnej váze. Toto sú doplnky, ktoré môžete, ale nemusíte mať v kuchyni. K radosti z varenia však určite prispejú kvalitné hrnce, pekáče, či iné nádoby a náradie. Vo vašej kuchyni sa bude vynímať aj krásne závesné svietidlo.

Ostatné doplnky do kuchyne – hrnce, panvice, plechy

Rýchla kuchyňa, ako ju pri súčasnom životnom štýle môžeme nazvať, to nie sú len moderné spotrebiče, ktoré svojími technickými vymoženosťami šetria čas, ale aj dobré hrnce, ktoré tiež priespievajú k urýchleniu a zjednodušeniu varenia. Týn, že hrnce skracujú čas varenia, prispievajú k zachovaniu väčšieho obsahu živín v potravinách. Rýchlo dokážete uvariť čokoľvek v tlakovom hrnci, preto by nemal chýbať v žiadnej lepšej vybavenej kuchyni, výnimočné sú biele kuchyne. Veľkosť hrnca prispôsobte veľkosti vašej rodiny.

Tlakové hrnce majú termoregulačné dno a pružnú pokrievku, ktorá môže mať klasické alebo bajonetové uzavretie. Špeciálny ventil dáva možnosť voľby varenia pri vyššom alebo nižšom tlaku. Najnovšie sa používajú špeciálne pretlakové pokrievky, ktoré umožňujú hermetické uzavretie nádoby, ideálne pre tlakové varenie. Ak pracujete s takýmto vzduchotesným hrncom, spotrebujete len tretinu času, ktorý by ste porebovali na varenie v bežnom hrnci.

Ku kvalitným hrncom patria hrnce z ušľachtilej ocele. Majú termoakumulačné sendvičové dno zabraňujúce pripáleniu pokrmov. Toto špeciálne dno dostáva teplo dovnútra hrnca rovnomerne a plynulo po celej ploche dna. Od hrúbky termoakumulačného dna závisí schopnosť hrnca akumulovať teplo. Hrnce vybavené trojvrstvovým extra silným sendvičovým dnom hrubým osem milimetrov patria medzi najvalitnejšie. Okrem klasického spôsobu varenia umožňujú aj varenie bez tuku a vody, pri ktorom sa zachováva prirodzená chuť jedla, vitamíny a minerálne látky obsiahnuté v potravinách. Pokrievky pri tomto type súprav majú zabudované termokontrolóry. Jednotlivé hrnce sa dajú kombinovať, čo umožňuje prípravu až štyroch pokrmov súčasne.

Textil v kuchyni

Ostatné doplnky do kuchyne

Ostatné doplnky do kuchyne

Možno si myslíte, že textil v kuchyni mal opodstatnenie kedysi, v malých útulných kuchyniach. Nie je to pravda, potrebný je aj v moderných strohých kuchyniach plných chladných materiálov. Elegantný obrus dokáže otepliť aj moderný sklenený stôl, chňapka alebo rukavica chrániaca pred popálením rovnako poslúži aj v modernej kuchyni, sklo vyleští kvalitná bavlnená utierka a pri kuchynských prácach vás pred ušpinením ochráni zásterka. Bez tohto druhu textilu sa ani dnes v kuchyni nezaobídete. Aj keď je súčasťou vašej modernej kuchyne umývačka riadu s najmodernejšími technológiami, z ktorej vyberáte čistý suchý riad, predsa občas potrebujete niečo umyť a utrieť ručne, takže utierka svoje miesto v kuchyni rozhodne má. Dizajn kychune doplnia aj ostatné doplnky do kuchyne ako napríklad odpadkové koše.

Údržba a skrášľovanie v kuchyni

Drogérie ponúkajú nesmierne množstvo čistiacich prostriedkov do kuchyne na čistenie a dezinfekciu, väčšina z nich ale obsahuje chemické látky, ktoré neprospievajú nám ani životnému prostrediu. Základom všetkých ekologických čistiacich prostriedkov sú ocot, sóda bikarbóna a citrónová šťava, obohatené o eseciálne oleje a bylinky. Niektoré prípravky  pre vašu kuchyňu si môžete pripraviť aj sami podľa receptov našich starých mám. Účinný a voňavý všestranný prípravok získate, ak tri kvapky levanduľového oleja pridáte do fľašky teplého octu a necháte vychladnúť.