Sklo v interiéri predstavuje veľmi zaujímavý prvok, v posledných rokoch sa stáva obľúbeným materiálom bytových dizajnérov aj architektov. Sklo svojím charakterom prispieva k čoraz väčšej obľúbenosti. Je síce krehkým materiálom, jeho údržba je však jednoduchá a tým vzniká čistý, hygienický priestor. Je svetelne priepustným, takisto však zvukovo izoluje a pri špeciálnych druhoch skla je aj bezpečným materiálom.

Sklo v interiéri

Sklo sa v moderných domácnostiach často využíva na tvorbu kusových nábytkov. Napríklad taký sklenený konferenčný stolík vnesie do obývacieho priestoru čistý štýl plný elegancie. Svojimi čistými jednoduchými líniami sa ľahko skombinuje s akýmkoľvek zariadením. Zaujímavým nábytkom sú aj písacie stoly vyrobené z jednoliateho skla. Ide o neskutočné dizajnérske unikáty. V posledných rokoch sa tvrdené sklo začalo používať aj na výrobu sklenených obkladov, napríklad do kuchyne ako obklad nad kuchynskú dosku. Používajú sa aj ako kuchynské pulty, elegantné stupne na schodiskách. Pri skle nemusí ísť len o číre, ale v ponuke je nespočetné množstvo farebných alternatív, čírych aj matných, či kalených a reliéfnych verzií.

Sklo je okrem nábytku obľúbeným materiálom aj pre bytové doplnky a dekorácie. Môže ísť o veľké sklenené lustre či iné svietidlá, svietniky, vázy, dekoračné fľaše. Platí zásada, že čím jednoduchšie je spracovanie dizajnu, tým je ich použiteľnosť v rôznych štýloch interiéru väčšia.

Zrkadlá v interiéri

Zrkadlá sú nevyhnutnou súčasťou každého interiéru. sklo v interiériHodia sa takmer úplne všade, či už je to chodba, predsieň, kúpeľňa, izba, či spálňa. Vďaka zrkadlu si dokážete opticky zväčšiť priestor, správnym nastavením uhla aj priestor presvetliť a to odrazom svetla z okna. Zrkadlo jednoducho čaruje s priestorom! Platí, že ak zrkadlo umiestnite oproti oknu, alebo vedľa neho, vnesie vám viac svetla do miestnosti. Ak je uhol vhodne nastavený a zrkadlo je dostatočne veľkého rozmeru, dokáže odraziť svetlo z okna aj do najtmavších kútov. Zaujímavou alternatívou je umiestniť zrkadlo na šírku, čím sa miestnosť bude rozpínať v šírke. Ak zrkadlo umiestnite na výšku, dokáže vám získať aj na nízkej svetlej výške.