Aké sú súčasné trendy modernej kuchyne?

Aké sú súčasné trendy modernej kuchyne? Rovné línie a geometrická strohosť sa prejavujú na konštrukcii skriniek aj na tvare dverí. Dominuje hladký povrch a ak aj má kuchyňa dvere zložené z viacerých častí, sú vždy na seba kolmé a neopúšťajú pravouhlé tvary. Horizontálna línia je dominantná, a preto kuchyne obsahujú maximum výsuvných zásuviek. Tu sa prejavuje aj praktická stránka modernej kuchyne.

Súčasné trendy modernej kuchyne charakterizujú aj zásuvky, ktoré sú prehľadné a s ich obsahom sa ľahko manipuluje. Vrchné skrinky nie sú zbytočne vysoké a systém otvárania, pomocou výklopných systémov, vám umožní pripravovať jedko a mať pritom otvorené dvierka, ktoré vám neprekážajú. Súčasný trend je naklonený jednofarebným dvierkam, ktoré sú doplnené výraznou akcentovou farbou či už v podobe prednej plochy, otvoreného regála, alebo zadného panela. Čistú líniu nenarúšajú ani úchytky, ktoré sú nahradené push systémom. Dvierka stačí len zatlačiť a otvoria sa samé. Ak úchytky potrebujete, je možné ich zapustiť do dvierok a vytvoriatak kompaktný celok s dvierkami.

súčasné trendy modernej kuchyne iKuchyne

súčasné trendy modernej kuchyne iKuchyne

Exkluzívny dizajn zvýrazňuje voľba vhodného osvetlenia. Najideálnejšie je LED osvetlenie pre svoje minimálne rozmery, ktoré ho predurčujú na zabudovanie do vnútorných priestorov skriniek, podsvietenie soklovej časti, alebo ako pracovné osvetlenie pracovnej dosky. Dlhá životnosť a nízka spotreba sú ďalším plusom tohto typu osvetlenia. Moderný interiér kuchyne je už takmer vždy spojený s obývacou časťou. Riešenie priestoru pomocou veľmi obľúbených a atraktívnych ostrovčekov pomáha opticky vymedziť  hranicu medzi jednotlivými časťami.

Pri výbere kuchyne je dôležité myslieť aj na obývačku, kde majú svoje zastúpenie konferenčné stolíky, kreslá, ako aj pohovky. Musí byť harmonicky zladená a pôsobiť kompaktne bez rušivých momentov. Priestoru v kuchyni nikdy nie je dosť bez ohľadu na jej veľkosť. Pri návrhu je nutné rešpektovať zásady egonómie a výsledok splní vaše očakávania. Všetko potrebné budete mať po ruke a práca bude pre vás ptoešením.

Každá zóna má svoje špecifiká a tomu musí zodpovedať aj riešenie skrinky a dizajnovej kuchynskej linky. Rohové mechanizmy využívajú každý centimeter inak ťažko dostupného priestoru, organizátori zásuviek poskytujú rýchly prehľad. Hlavným princípom novej série je umožniť zákazníkovi zariadiť svoj interiér tak, aby harmonicky ladil farbou, tvarom a materiálom. Základným stavebným prvkom sa stali skrinky z kuchynských nábytkových modelov. Sú rokmi overené a inovujú sa podľa aktuálnych trendov a požiadaviek zákazníkov. Na tomto základe vyrástol nový ucelený koncept, ktorý je otvorený všetkým kreatívnym nápadom, či už sa rozhodnete zariadiť otvorenú dispozíciu kuchyne a obývačky, predsieň, kúpeľňu alebo vytvoriť originálny solitér. Naše kuchynské linky ozdobíte aj dekoráciami.