Nočné stolíky

Nočné stolíky zlatou bodkou pri dolaďovaní spálne

Azda sa zhodneme, že nočné stolíky musia vizuálne a esteticky pasovať k posteli (detskej, manželskej, mládeneckej) a nikdy nie naopak. Ešte sme totiž nemali zákazníka, ktorý by k jednému z najlacnejších druhov nábytku hľadal vhodnú posteľ. Na druhej strane, aj pri výbere tohto bytového doplnku je dobré dodržať ustálené praktické i estetické pravidlá. Ikuchyne! prezradia, ktoré sú tie najdôležitejšie.

Aj na stene upevnený regál môže byť nočným stolíkom

Nočný stolík by mal byť vysoký ako posteľ, môže byť aj o trochu nižší, aby sa naň pohodlne odkladali veci. Čo sa týka jeho celkovej veľkosti/mohutnosti, najprv si odpovedzte na otázku, k odkladaniu akých vecí má slúžiť. Ak len na odloženie knihy, časopisu, okuliarov a prípadne pohára vody, potom voľte minimalistický štýl. Takým je v našej ponuke napríklad TOKYO či ET 920. Ak chcete mať ráno pri vstávaní poruke čistú bielizeň, potom potrebujete nočný stolík s úložným priestorom (ALASKA, MALTA, MELISSA). Ak však nočný stolík bude slúžiť aj na položenie nočnej lampy, kvetov, suvenírov či tabletu, tak potom ponúkame niečo väčšie (HARRODS, MANHATTAN).

Aj keď sú nočné stolíky väčšinou obdĺžnikového či štvorcového tvaru, s trochou odvahy sa môžete pustiť aj do experimentu. Na trhu sú aj okrúhle nočné stolíky. Veľmi esteticky môžu pôsobiť aj nočné stolíky v podobe regálov pripevnených na stene. Z našej ponuky by sa hodil regál CLUB COBE, MAKASSAR či MONSSON. Pri minimalistickom štýle nočných stolíkov sme videli ako ich náhradu aj stojany na časopisy. V tejto pozícii by sme si dokázali predstaviť NEWS COFFEE.

Nočné stolíky sú vyrábané z dreva (masív), priemyselne upravovaných drevených materiálov, z kovu, umelohmotných materiálov, neraz kombinovaných so sklom. Povrchová úprava môže byť doplnená kožou či čalúnením, čo sa hodí k tomuto typu sedacích súprav či postelí. Okrem doladenia nočných stolíkov k ostatnému nábytku musíme zohľadniť aj jeho umiestnenie v byte. K detskej posteli treba zvážiť nočný stolík kombinovaný so sklom. V izbe konzervatívneho štýlu by nočný stolík na stene pôsobil ako päsť na oko. A nábytok v modernom štýle priamo volá po kove v kombinácii so sklom.

Takže neodchádzajte z e-shopu ikuchyne! a nakupujte u nás, s nami.

Nočné stolíky